SYFF2021

Önce gezegenin sınırlarını, sonra da tüm canlılar ve birbirimizle olan bağlarımızı fark ettik.

Şimdi birlik içinde yeni bir yaşam kültürü oluşturma zamanı…

 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 2021 seçkisi ile 1-5 Aralık tarihlerinde Surdurulebiliryasam.net’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Her sene olduğu gibi değişimin öncülerine ışık tutan belgeseller izleyicilerle buluşacak.

 

SYFF, sürdürülebilir bir yaşam kültürü için insanlık olarak birlikte hareket etmenin hayati önem taşıdığı, değişimi gerçekleştirmek üzere her birimizin katkısının çok değerli olduğu bu dönemde, topladığı hikayelerle bunu başarabileceğimize dair güvenimizi canlı tutmaya davet ediyor. Seçkide yer alan belgeseller; yaratıcılık, niyet, azim ve çeşitlilikle şekillenen bir gelecek olasılığını gözler önüne seriyor. Bu gelecek çok uzak değil; onu 2030 yılına kadar atacağımız adımlar belirleyecek. 2050’de nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz ve bunu yaratmak için birlikte ne yapabiliriz?

 

SYFF2021 seçkisi, birey, aile, kurum, sektör ve toplum ölçeğinde değişimin örneklerini aktarıyor. Kaosun içindeki dinginliği, krizin içindeki umudu, karmaşanın ortasındaki adaptasyonu, çaresizliğin güce dönüşmesini gösteren belgesellerle gerçekleşmekte olan dönüşümü gözler önüne seriyor. 2021 seçkisi, öne çıkan Sistem Değişimi, İşiyle Dünyayı Değiştirenler, İklim için ve Suyu Düşünenler temaları ile izleyicileri dünyanın farklı yerlerinden ilham verici hikâyelerle buluşturuyor. 

 

Festival, takipçilerini filmlerin ardından kendi hikayelerini yaratan ve yaratmak isteyenleri buluşturan söyleşi etkinliklerini organize etmeye davet ediyor. Söyleşi organizasyonları için Surdurulebiliryasam.net adresinde açıklanacak programdan kayıt yapılabilecek.

 

Program ve kayıt: Surdurulebiliryasam.net

 

SYFF2021 Ekibi

 

Aykut İstanbullu, Pınar Öncel, Simla Güran, Tuna Özçuhadar

Çeviri: Baran Ungan, Didem Dinçsoy, Didem Karpuzcu Tutar, Duygu Kayadelen, Enes Gider, Gül Ulu, Mısra Özkuş, Nesligül Mısırlıgül, Nihan İşler, Nüket Kantürk, Serpil Işıldar,  Şahika Eraslan, Şebnem Şahin, Tuğçe Apaydın, Tuğçe Menay, Yaren Köse.

Redaksiyon: Aykut İstanbullu, İlknur Urkun Kelso

Ayşegül Bayar Hildgen, Deborah Semel Demirtaş, Samet Güçlü’ye teşekkürlerimizle

 

SYFF2021  Destekçileri

Festival Destekçisi

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği

 

Tema Destekçileri

Arçelik (İşiyle Dünyayı Değiştirenler)

UNDP Türkiye (İklim için)

 

Festival Dostu

Petra The Flooring Co.

 

Hizmet Destekçileri

Local Makers

LÖRN Creative Agency

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı

 

İletişim Destekçisi

Magma

 

 

Powered by Khore by Showthemes