Hakkında

Paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl 19-22 Kasım tarihlerinde 20 il/ilçede gerçekleşecek. 2015’de 8. yılını dolduran SYFF2015 seçkisinde yer alan ve her sene olduğu gibi yüzlerce film arasından seçilen belgeseller izleyicilere sorunun aciz bir parçası olmaktan öteye geçip çözümün bir parçası olabileceklerini hatırlatıyor.

2015 seçkisinde yer alan 30 belgesel ve kısa film su, ulaşım, iklim, enerji, moda, tarım vb konularda karşılaştığımız sorunların aslında birer semptom olduğunu gösterirken bizleri hepsinin kökenindeki gerçek sorunları anlamaya davet ediyor ve tüm bu sorunların birbiriyle ilişkisini anlamamızı kolaylaştırıyor.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin her sene yaptığı “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren yerel ekiplerle işbirliği ile SYFF2015’in gerçekleşeceği iller: Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır (İzmir), Bodrum (Muğla), Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Fethiye (Muğla), Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Trabzon ve Urla (İzmir).

ORGANİZASYON

Gamze Selçuk, Pınar Öncel, Tuna Özçuhadar

ÇEVİRİ VE REDAKSİYON

A. Eren Öztürk, Akgün İlhan, Aykut İstanbullu, Ayşe Oruç, Baran Ungan, Deniz Köse, Didem Çoban, Didem Dinçsoy, Duygu Kayadelen, Ekin Gündüz Demirci, Elvan Özyıldırım, Filiz İnceoğlu, Gül Ulu, Hira Doğrul, İlknur Urkun, İnci Bilgiç, Mehmet Emin Boyacıoğlu, Seda Güner, Senem Tüfekçioğlu, Şahika Eraslan, Yaren Köse

YAN ETKİNLİKLER

Arda Ülgay, Berivan Mine Ferhanoğlu, Christina Schray, Doğukan Doğan, Gökçe Orhan, Yaz Güvendi

SOSYAL MEDYA

Bilge Öztürk, Elvan Özyıldırım, Ezgi Yel, Mert Güller, Samet Çetin

SOSYAL ETKİ

Berivan Mine Ferhanoğlu, Damla Barın, Ece Durmaz, Gülser Kadıoğlu, Kübra Barut, Tuba Barut

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER

Emrah Kurum, Simla Gürsan, Yaz Güvendi

WEB

Alirıza Arıbaş, Alper Eryurt, Arda Ülgay, Doğukan Doğan, Murat Şahin

Ayrıca Beyhan Uzunçarşılı, Diyez Film, Esin Yolçınar, Gülümser İnal, Lalehan Kahyaoğlu, Ömer Faruk Zora ve Sema Çakır’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Şehirler – Salonlar

ADANA

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Adana’da 21-22 Kasım tarihinde Adana Büyükşehir Beldiyesi Tiyatro Salonu’nda Banadura Ekolojik Gıda Topluluğu ve Çukurova Ekolojik Yaşam İnisiyatifi (ÇEYİ) tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
BANADURA: Bahar Erdem, Çağrı Tansuğ, Gökşin Erdem, Rıza Dinçer, Tülay Dinçer, Zeynep Tansuğ, ÇEYİ: Bahadır Sümer, Denizhan Sarıhan, Emine Sarıgül, Fatih Kaya, Filiz Çömez Polat, Fulya Kaya, Kamil Sürenkök, Mustafa Polat, Özlem Kökbaş, Sema İskit, Serdar İskit, Sevgi Karaatlı.
Yerel Destekçiler
Adana Tabip Odası, Adana Ticaret Odası, GEKO, Birbeyaz Organik, Rent a Bicycle, Baharpeyzaj, Storie, GoAdana

ANKARA

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Ankara’da 20-22 Kasım tarihinde İMO KKM, Rüştü Özal Salonu’nda 350 Ankara ve İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon ekibi
Ahmet Mert, Çağrı Muluk, Erkal Tülek, Hasan Akyar, Linda Nihal Lafçı, Ömer Murat Ünsal, Önder Algedik, Özgür Boğazlıyanlıoğlu, Tülin Yıldırım, Ufuk Duruman.
Yerel Destekçiler
Lifenerji

ANTALYA

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Antalya’da 20-21-22 Kasım tarihinde Kültür Sanat Oditoryumu’nda Doğadabuan ve Golden Orange Youht Club tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon ekibi
H. Çağlar İnce, Elif İnce, Emir Hepoğlu, Evren Avşar, Havva Okutan, Hediye Gündüz, Köksal Karul, Mehmet Kaplan, Nazan Aydın, Ömer Namirti, Özlem Okutan, Özgül Yahyaoğlu, Pelin Kahya, Safiye Kadirler, Şefika Okutan, Volkan Tamusta, Zeynep Namirti.
Yerel Destekçiler
Sentido Hotels

ARTVİN

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Artvin’de 20-21-22 Kasım tarihinde A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde AÇÜ Genç Tema Topluluğu, Artvin TEMA, Eğitim-SEN, Türk Eğitim-SEN, Yeşil Artvin Derneği ve tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
İsrafil Bayrak, K. Elif Bağrıyanık, Mehmet Duman, Nihat Karaakın, Nur Neşe Karahan, Özlem Ulu Kalın
Yerel Destekçiler
Hürriyet Matbaası

BALIKESİR

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Balıkesir’de 20-21-22 Kasım tarihinde Salih Tozan Kültür Merkezi’nde Balıkesir Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Derneği, Balıkesir Üniversitesi Toplum Gönüllüleri, Ocak İzi Derneği Balıkesir, Yaşam Dostu Ürün Grubu ve Tükoder tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Ali Alaca, Armağan Özdemir, Ceren Karabatak, Gizem Ağma, Hakkı İlbay, Kemal Büyükışık, Mehmet Canlı, Melih Ateş, Meral Çorak, Murat Karacan, Necdet Bayhan, Oktay Yıldızeli, Uğur Burak Tomaç.
Yerel Destekçiler
Karesi Kent Konseyi

BAYINDIR

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Bayındır’da 20-21-22 Kasım tarihinde Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi’nde Marmariç Ekolojik Yaşam Derneği ve Türkiye Permakültür Araştırmaları Enstitüsü tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Gürcan Ortaovalı, Saydam Beyazıt, Oya Ayman, Ozan Özbozbıyık.
Yerel Destekçiler
S.S. Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Yerel Ajans, Tolina

BODRUM

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Bodrum’da 20 Kasım tarihinde BODTO Bodrum Ticaret Odası’nda BODFAD ve Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Ayça Kubat, Bedrettin Eraslan, Berna Köker Poljak, Ece Kubat, Egemen Öztüregen, Ekin Anıl, Gökçe Altunay, Meral Temizalp Yapıcı, M. Fahir Üzümcü, Nuran Akkılıç Kansu, Ömer Faruk Özger, Ünal Özfuçucu.
Yerel Destekçiler
T.C. Bodrum Ticaret Odası

BURSA

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Bursa’da 20 Kasım tarihinde BAOB Oditoryum’da Uludağ Üniversitesi Doğal Yaşam Topluluğu ve TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon ekibi
Burak Temel, Çiçek Körük, Esma Yazıcı, Melisa Kara, Rümeysa Elif Özdemir, Süheyla Yiğit.
Yerel Destekçiler
Esya Ajans, Sunvital Energy

ÇANAKKALE

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Çanakkale’de 20-21-22 Kasım tarihinde Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi’nde PAN Görsel Kültür Derneği, ÇOMÜ Fotoğraf ve Sinema Topluluğu ve Çomüfot tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Aykan Özener, Emine Sürücü, İdil Ateşli, İlknur Urkun, Timuçin Şahin, Tuğba Alaybeyoğlu Gürbüz.
Yerel Destekçiler
İDA Dayanışma Derneği, Kaz Dağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Çanakkale Ekolojik Yaşam İnisiyatifi, Tohumdan Sofraya, Çanakkale Organik, NusrAtder

DİYARBAKIR

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Diyarbakır’da 21-22 Kasım tarihinde Cegerxwin Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nde Amed Ekoloji Meclisi, Diyarbakır Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü, Jîngeh, TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Adnan Gençay, Çilem Akkaya, Engin Çuban, Erkan Özgen, Ferat Demiroğlu, Gültekin Aydeniz, Hakan Çiçek, Melike Elik, Mesut Ata, Önder Özbey, Zana Düzgün.
Yerel Destekçiler
CapXane, Jiyana Ekolojik Yaşam

ESKİŞEHİR

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Eskişehir’de 20-21-22 Kasım tarihinde Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde Porsuk Çayı Feylesofları ve Baca tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Ali Kamışlı, Ayhan Kaya, Bülent Demircan, Emel Gülşah Akın, Fevzi Şirin, İbrahim Üremiş, İrfan Yakşi, Naciye Üsküdar, Nihal Bağcı, Ömer Yıldız, Serhat Köseoğlu, Yaşar Cem, Yaşar Osman Kocabaş, Tansu Sakarya.
Yerel Destekçiler
Follow, Eskişehir Fotoğrafçılar Topluluğu, Ulusal Tohum Takas Merkezi, ES Group, Keskin, Hekimler Organik Ürünler, Atölye Kertenkele, Eskişehir Bisiklet Derneği (VelESBİD)

FETHİYE

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Fethiye’de 20-21-22 Kasım tarihinde Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde Arkadaşlar Ekolojik Yaşam Kolektifi ve Fethiye Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından gerçekleştirildi.
Organizasyon Ekibi
Elif Dalkıran, E. Onur Ulusoy, Gözde Yaman, Ömer Öner.
Yerel Destekçiler
ÇALIŞ-DER, Özel Turkuaz Polikliniği, Pastoral Vadi

Destekçiler

 

2015_destekc%cc%a7iler

Powered by Khore by Showthemes